Vyhrajte snubní prsteny úplně zdarma👉 CHCI VYHRÁT

Vaše nákupní krabička je prázdná
Zpět
snubní prsteny elody 215

Úprava velikosti zdarma nebo nový prsten

Když vám prsten nebude sedět, zdarma vám ho upravíme, nebo dokonce vyrobíme nový – a to i když špatně změříte velikost.

Rytina bez limitů zdarma

Do prstenů vám vyryjeme libovolný text, libovolným písmem a úplně zdarma.

30denní výměna zdarma

Nic neriskujete! Všechny prsteny (i s vlastní rytinou) můžete do 30 dnů vyměnit za jiný model.

Snubní prsteny Emmy

Model 215
Cena před slevou--
Cena před slevou--
*
*

předsezonní cena30 050 Kč
za oba prsteny
od25 050 Kč
+

Podrobnosti o prstenech

14kt žluté zlato 585/1000
5,60 g
2 mm
Půlkulatý komfortní
Lesklý

Pochopte všechny důležité parametry prstenů bezbolestně a během pár minut

Klikněte na řádek v tabulce a ukáže se vám tu vysvětlení.

šipka klikněte zde
zlute bile ruzove zlato

Tyto (a všechny ostatní) prsteny vám můžeme na přání vyrobit v jiné barvě, případně z 18kt zlata. Stačí kliknout tady a napsat.

Zlato – nejlepší materiál pro snubní prsteny

Zlato je nejoblíbenějším materiálem pro snubní i zásnubní prsteny a je k tomu spoustu dobrých důvodů – hlavní je ten, že kvalitní prsteny ze zlata můžete mít desítky let a budou pořád vypadat hodně dobře.

14kt nebo 18kt – a co to vlastně je?

Na úvod, 14kt zlato je jen jiné označení pro zlato 585 a 18kt zlato = zlato 750.

Zlato, ze kterého se vyrábí prsteny není čisté zlato a ryzost nám říká, kolik zlata ve slitině je.

V Česku narazíte vždy na 14karátové nebo 18karátové zlato – obě jsou dobrou volbou. Častěji používané je 14kt zlato (58,5 % čistého zlata), které najdete na všech našich prstenech, 18kt zlato (75 % čistého zlata) je luxusnější, dražší a trochu měkčí.

Chcete tyto prsteny jinak široké? Nebo třeba chcete pánský prsten širší, než ten dámský? Stačí kliknout sem a napsat zprávu.

Jak šířka ovlivňuje cenu

Na 6 mm široký prsten potřebujete přibližně 2x více materiálu než na 3 milimetrový, proto jsou široké prsteny daleko dražší. To vás asi nepřekvapuje, že... :-)

Jakou šířku mám vybrat?

Na štíhlých prstech vypadají lépe užší prsteny a naopak na silnějších prstech vypadají o něco lépe širší prsteny – to je jediná rada, kterou vám dáme. Chcete dámský prsten užší než ten pánský? Stačí kliknout sem a napsat vaše přání.


Rozhodněte se hlavně podle toho, co se vám líbí. S tím vám pomůže obrázek níže – klikněte na obrázek prstenu a pod ním uvidíte, jak tato šířka vypadá na ruce.

  • 1,5 mm
  • 2 mm
  • 3 mm
  • 4 mm
  • 5 mm
  • 6 mm
  • 8 mm
  • 10 mm
Chci vidět další prsteny s podobnou šířkou

* Hmotnost je orientační pro pár ve velikosti 54 (dámský) a 64 (pánský).

Chcete tyto prsteny lehčí, aby byly levnější, nebo naopak robusnější? Rádi vám je vyrobíme! Stačí kliknout tady a vyplnit vaše přání.

Zlato je drahý kov – hmotnost drasticky ovlivňuje cenu

Jestli na prstenech máte (při stejné ceně) 4 gramy zlata, nebo 7 g, je obrovský rozdíl. Tento parametr vždycky musíte znát – bohužel ne každý ho uvádí.

Jak nad tím přemýšlet (a nekupovat zajíce v pytli)

Ukážeme si to... Přesně tento příklad samozřejmě nemůžete uplatnit na prsteny s kameny, tam je to složitější.

prsten z bílého zlata 3mm prsten z bílého zlata 3mm
šířka 3 mm šířka 3 mm
cena za pár 11 000 Kč cena za pár 11 000 Kč
hmotnost páru 4,3 g hmotnost páru 2,8 g
cena za gram2 558 Kč cena za gram3 928 Kč (o 50 % dražší)

Už rozumíte tomu, proč musíte znát hmotnost prstenu?

Profil určuje, jaký tvar má prsten zvenku, uvnitř a ze stran. Všechno pochopíte z obrázku. Tvar prstenu zvenku ovlivňuje vzhled a  uvnitř pohodlí – rozdíl poznáte hlavně při navlékání na prst.

Rozbalit všechny profily
povrch snubních prstenů

Jak vybrat povrch

Podle vkusu – stejně jako u šířky, barvy zlata a podobně se v první řadě se rozhodněte podle toho, co se vám líbí. A až potom se dívejte na to, jak je povrch odolný.

Podle odolnosti – při nošení se povrch prstenu časem ošoupe – typ povrchu hodně ovlivňuje to, za jak dlouho to bude. Čím je povrch hrubší, tím je odolnější.

Líbily by se vám tyto prsteny s jiným povrchem? Prohlédněte si ostatní povrchy a pak stačí vaše přání napsat do změn designu v objednávce – úprava povrchu je zdarma.

Rozbalit všechny povrchy
diamant na snubni prsteny

Co je diamant a co je briliant?

Diamant je vzácný přírodní kámen, který se po vybroušení úžasně blyští. Vybroušenému diamantu se říká briliant. Pokud tedy čtete, že prsten je s diamantem, nebo s briliantem, znamená to to stejné.

Je to nejtvrdší věc na světě vůbec. To neznamená, že je nezničitelný, ale nejde poškrábat ničím – jen jiným diamantem. Díky tomu a dalším jeho vlastnostem se nikdy nepřestane třpytit, narozdíl od levnějších zirkonů.

Není diamant, jako diamant

Cena stejně velkého diamantu může být až trojnásobná podle jeho barvy, čistoty a brusu. Proto musíte vždycky přesně vědět, jaký diamant dostanete. Nechcete přeci riskovat, že někdo vydělá na vaší nevědomosti, že ne?

Co tedy musíte o diamantech vědět?

Co je to karát (ct)?

Narozdíl od zlata, kde karáty určují podíl čistého zlata, u drahých kamenů je to jednotka hmotnosti (1 ct = 0,2 gramu).

Je nám jasné, že si teď neumíte představit, jak vypadá 0,2 gramu diamantu – to je ale v pořádku – velikost diamantu vám prozradí nejlépe obrázek prstenu a tento údaj používejte jen pro srovnání s jinými modely, ať už od nás nebo dalších prodejců.

Jak diamanty ovlivňují cenu?

Je to jednoduchá matika. Čím více kamenů, tím vyšší cena. Čím větší kámen, tím vyšší cena.

Teď vás možná zajímá, jestli bude dražších 5 malých kamínků nebo 1 s 5x vyšší hmotností.

U snubních prstenů vás většinou vyjde dráž více menších kamínků, protože se musí každý zvlášť do prstenu vsadit – a to je dost práce navíc.

U zásnubních to platí naopak. Proto, že jsou kameny větší (vzácnější), roste cena s velikostí skokově a 1 větší kámen bude vždy dražší než více menších o stejné hmotnosti.

Všechny diamanty na váhu ...

Přesně to udává celková karátová hmotnost – je to součet hmotnosti všech diamantů na prstenu. Když srovnáváte prsteny s diamanty, tento parametr je klíčový!

Více menších nebo méně větších diamantů?

To už je jen otázka vkusu – vysvětlíme vám ale, jak to ovlivňuje cenu.

Ceny diamantů rostou s velikostí skokově. Proto třeba 2 ct diamant stojí 3x více než 1 ct (a ne jen 2x více). U malých diamantů (do 0,1 ct) je to trochu jinak. Malý rozdíl v ceně kvůli velikosti přebije cena za práci (vsazení diamantu do prstenu).

Co z toho všeho plyne?

Když porovnáváte cenu dvou prstenů, porovnávejte celkovou karátovou hmotnost. Pokud ale jeden z prstenů bude mít daleko více kamenů než ten druhý (při stejné hmotnosti), pak může být dražší.

Barva diamantu "od D do Z"

Třída barvy diamantu určuje, jak moc je diamant bezbarvý. Čím je diamant žlutější, tím je hodnocený hůře. Na našich prstenech používáme diamanty třídy G nebo H, které jsou k nerozeznání od nejlépe hodnocených investičních diamantů, ale jejich cena je nižší – pro prsteny jsou výbornou volbou. Vyzkoušejte si to sami – hýbejte posuvníkem pod diamantem níže.

Diamanty mají chyby

Čistota diamantu určuje, jak moc je bezchybný. Nedokonalosti diamantů spočívají v malých trhlinkách, bublinkách, flíčcích a tak podobně. Podle množství a velikosti těchto nedokonalostí se diamanty hodnotí. Na našich prstenech najdete diamanty čistoty SI1, která je v Česku na prstenech nejpoužívanější.

SI1 a SI2 – s mírnými inkluzemi

Diamanty s touto čistotou mají sice okem viditelné nedokonalosti, ale rozeznají je spíše odborníci a tyto diamanty tak budou na šperku dělat velkou parádu. Tato skupina je (dle nás) nejlepší volbou z hlediska ceny/kvality. Na všech našich prstenech najdete diamanty SI1, což jsou ty lepší z této kategorie.

diamant čistota si1

Zajímají vás další známky čistoty? Dozvíte se je v našem průvodci.

Chci se dozvědět víc o čistotě diamantu

Co je brus a proč se zajímat

Tento parametr vám většina prodejců neřekne a čím je diamant větší, tím je brus důležitější. Hned po karátové hmotnosti má největší podíl na ceně diamantu!

Proč se zajímat o brus?

Kvalita brusu extrémně ovlivňuje to, zda váš diamant bude úžasně třpytivý, nebo jestli bude připomínat "mrtvé" sklíčko bez jiskry. Když je diamant vybroušený dokonale, odráží světlo tak jak má a žádné z něj neuniká.

brus diamantu

Jak se tom vyznat?

Naštěstí existuje stupnice, která kvalitu brusu hodnotí. A vám pak už stačí vědět, jaká "známka" je dobrá a jaká špatná. Na našich prstenech najdete diamanty s druhou nejlepší známkou – Very good, která je od té nejlepší k nerozeznání.

Very good (velmi dobrý)

Druhý nejlepší brus diamantu. Od nejlepšího "EXCELLENT" brusu je k nerozeznání. Odráží (téměr) všechno světlo, které do nich vstupuje a proto se úžasně blyští.

Zajímavá vás, jaké další brusy existují a proč každý diamant nemá nejlepší brus? Vše zjistíte v našem průvodci.

Chci se dozvědět víc o brusu diamantu

Kulatý briliant vládne všem

Jediný tvar, který máme v nabíce je tzv. ROUND BRILLIANT.

briliant tvar diamantu

Díky svým proporcím se nejvíce ze všech tvarů třpytí. Je to první existující a zdaleka nejoblíbenější tvar. Zajímá vás, jaké další tvary existují? Podívejte do našeho průvodce.

zirkon na snubni prsteny

Co je vlastně zirkon

Zirkon je uměle vyrobený kámen, který se hodně podobá diamantu a stojí daleko méně peněz. Je to ale něco za něco, narozdíl od diamantu si svou krásu neudrží věčně. Podívejte se na jednotlivé výhody a nevýhody.

Diamant Zirkon
úžasně se blyští když je nový, blyští se jako diamant
přírodní a vzácný vyrobený v laborce
vysoká cena zanedbatelná cena
mají drobné vady – viz čistota diamantu nemají žádné vady
vydrží blyštivý navždy časem žloutne a ztrácí blyštivost

Jak ovlivňuje počet zirkonů cenu

U zirkonů nehraje velikost velkou roli – konkrétně u nás se cena zirkonů vůbec s velikostí nemění. Jediné, co ovlivňuje cenu, je počet zirkonů, protože se každý musí do prstenu ručně vsadit.

Kulatý tvar po vzoru diamantu

Jediný tvar, který máme v nabíce je kulatý – tzv. ROUND

briliant tvar diamantu

Stejně jako u diamantů, tento tvar se nejvíce blyští a je jednoznačně nejoblíbenější. Zajímá vás, jaké další tvary existují? Podívejte do našeho průvodce.

Zlato má skvělé vlastnosti a díky tomu je ideální volbou pro výrobu zásnubních prstenů. Je krásné, odolné a dá se snadno dodatečně upravovat.

Při výběru barvy zlata se řiďte tímto pravidlem

8 z 10 českých žen by si přálo zásnubní prsten z bílého zlata – to jsme zjistili v našem průzkumu.

zasnubni prsteny z bileho zlata zasnubni prsteny z bileho zlata zasnubni prsteny z bileho zlata zasnubni prsteny z bileho zlata zasnubni prsteny z bileho zlata zasnubni prsteny z bileho zlata zasnubni prsteny z bileho zlata zasnubni prsteny z bileho zlata zasnubni prsteny z ruzoveho zlata zasnubni prsteny ze zluteho zlata

Co z toho plyne?

Pokud nevíte jistě, jaká barva zlata se vaší partnerce líbí, vyberte bílé zlato a s největší pravděpodobností se jí trefíte do vkusu.

Pokud chcete vědět ještě více o zlatě a výhodách jednotlivých barev – klikněte zde.

Co znamená "14karátové"?

Zlato, ze kterého se vyrábí prsteny není čisté zlato a ryzost nám říká, kolik čistého zlata tedy obsahuje.

V Česku narazíte vždy na 14karátové nebo 18karátové zlato – obě jsou dobrou volbou. Mnohem častěji používané je 14kt zlato (58,5 % čistého zlata), které najdete na všech našich prstenech, 18kt zlato (75 % čistého zlata) je luxusnější, dražší a trochu měkčí – tedy více náchylné na poškrábání.

14kt zlato se také označuje jako zlato 585 a 18kt zlato = zlato 750.

Je hmotnost důležitá?

Upřímně – u zásnubních prstenů ani ne.

Hmotnost má samozřejmě vliv na mohutnost i cenu prstenu, ale rozdíly mezi jednotlivými prsteny jsou celkem malé a jak je prsten mohutný vám lépe prozradí fotky – tímto parametrem se tedy řídit nemusíte a slouží jen pro vaší informaci.

Styl prstenu

Upřímně – u zásnubních prstenů ani ne.

Hmotnost má samozřejmě vliv na mohutnost i cenu prstenu, ale rozdíly mezi jednotlivými prsteny jsou celkem malé a jak je prsten mohutný vám lépe prozradí fotky – tímto parametrem se tedy řídit nemusíte a slouží jen pro vaší informaci.

ALFA A OMEGA zásnubních prstenů

Hmotnost hlavního kamene – to je to, o co tady běží. Má velký vliv na vzhled prstenu a nejvíc ovlivňuje jeho cenu.

Jaká je ta pravá hmotnost?

Dobrá zpráva! V průzkumu jsme zjistili, že většina českých žen netouží po vyloženě obrovském diamantu – ideální velikost je v rozmezí 0.15 ct a 0.40 ct, podle vašich finančních možností.

Jak se dělí zásnubní prsteny?

zasnubni prsten soliter

Solitér

Jednoduchý, nadčasový a zdaleka nejoblíbenější. Obyčejný kroužek zdobí jeden hlavní kámen, na který se upíná veškerá pozornost. Tento styl doporučujeme vybrat, pokud vůbec netušíte, co se vaší partnerce líbí.

zasnubni prsten soliter se zdobeným kroužkem

Solitér se zdobeným kroužkem

Stejně jako solitér, má jeden dominantní kámen a navíc zdobený kroužek, díky kterému prsten budí ještě luxusnější dojem. Na druhou stranu hlaví kámen vynikne o trochu méně, než kdyby měl prsten jednoduchý kroužek.

zásnubní prsteny se třemi kameny

S více hlavními kameny

Většinou má 3 kameny a jednoduchý kroužek. 3 kameny mají zajímavou symboliku – značí minulost, přítomnost a budoucnoust vašeho vztahu.

zásnubní prsteny v halo stylu

Halo

Prsteny v halo stylu na ruce vypadají naprosto úžasně. Hlavní kámen rámují další menší kamínky, díky kterým je prsten nepřehlédnutelný.

atypické zásnubní prsteny

Atypický/Extravagantní

Tyto prsteny spadají většinou do nějaké z předešlých kategorií, jsou ale neobvyklé výraznějším zdobením nebo třeba zajímavým usazením kamenu. Prsteny z této kategorie volte jen pokud víte, že se tento styl vaší partnerce líbí.

Udává počet a hmotnost všech dalších diamantů na prstenu. Může se o diamanty na kroužku nebo třeba v korunce prstenu.

Všechny diamanty na váhu ...

Přesně to udává celková karátová hmotnost – je to součet hmotnosti všech diamantů na prstenu. Když srovnáváte prsteny s diamanty, tento parametr je klíčový!

karátová hmotnost diamantu

Více menších nebo méně větších diamantů?

To už je jen otázka vkusu – vysvětlíme vám ale, jak to ovlivňuje cenu.

Ceny diamantů rostou s velikostí skokově. Proto třeba 2 ct diamant stojí 3x více než 1 ct (a ne jen 2x více). Z toho důvodu vás vždy u zásnubních prstenů vyjde levněji více malých kamenů, než jeden velký.

Kód: 8199-5592-4511-215